top of page
 • Kto som?
  Som Monika a pochádzam zo Žiliny :) Fotografovanie v mojom živote tvorí obrovskú časť a venujem sa mu už od roku 2006. Mám za sebou desiatky svadieb, portrétov, rodinných fotení, tehotenské fotografie a i. V minulosti to boli aj párty, koncerty a eventy. Mala som tú česť robiť fotografa osobnostiam ako Dara Rolins, Lucie Bílá, Kmeťo Band, Layla, Milan Lieskovský, Miro EKG, Rytmus, Patrícii Vitekovej pre OK! Magazín, módnym značkám na rôznych fashion prehliadkach a mnohým iným. ​Dlhé roky patrím aj do tímu MyWay Agency pod záštitom Mateja Zrebného. Osobne ale najviac som sa našla na svadbách. Každá jedna je pre mňa rovnaká výzva a každá je niečím iná, niečím jedinečná a preto sa vždy do každej púšťam naplno. ​ Niektoré moje fotografie boli ocenené a publikované v rôznych súťažiach, časopisoch, médiách, čo ma nesmierne teší a posúva vpred. V auguste 2018 som na Slovensko doniesla svoju prvú trofej a to bronzovú medailu v celosvetovej fotografickej svadobnej súťaži World’s Top 10 Wedding Photographers 2018 Photo Contest. Od tej doby už mám na konte nejednu trofej a to si neskutočne vážim :) . Všetky moje ocenenia si môžete prezrieť tu . :) ​ Toľko v skratke o mne a verím, že Vás moja tvorba osloví a zapáči sa Vášmu oku. Želám pekný deň :) Monika
 • Ako Vás môžem kontaktovať?
  Prvotnú komunikáciu uprednostňujem písomnú. Nakoľko sa jedná o prezistenie termínu Vašej udalosti a ja nemám diár stále po ruke, tak Vás aj tak musím požiadať, aby ste mi napísali nakoľko nemám všetky termíny v hlave :). Je tu hneď niekoľko možností: prostredníctvom formulára ktorý nájdete na tejto web stránke v spodnej časti v sekcii info. Po jeho vyplnení mi vaša správa bude okamžite doručená na môj email. priamo na môj email: struharnanska.monika@gmail.com cez sociálne siete: www.facebook.com/monciatko.struharnanska www.instagram.com/monikastruharnanska Prosím berte do úvahy, ak mi píšete počas víkendov, že som s najväčšou pravdepodobnosťou na svadbe, preto prosím o strpenie a hneď ako to bude možné Vám rada odpíšem :)
 • Máte foto balíčky?
  Nie. Nakoľko žiadne fotenie nie je rovnaké a ja nikdy neviem určiť presný počet odovzdaných fotografií napríklad zo svadby, tak Vám určite nechcem napísať napr. že Balíček č.1 má 200 ks fotiek atď...prečo? Lebo nerozumiem ako fotograf tomuto číslu ....to keby mám nafotených 350 fotiek ktoré sú na odovzdanie pre Vás a Váš balíček je iba na 200 fotiek, to mám akože 150ks len tak vymazať? A prečo? Veď už sú nafotené a sú vaše :) to predsa nemá logiku :)
 • Robíte aj video?
  Nie. Ja som fotograf a úprimne aj ľuďom vždy radím, aby nehľadali kameramana a fotografa v jednej osobe. Vždy hovorím, že tanier spadne iba raz a je iba na Vás, či to chcete mať dobre nafotené, alebo natočené. Jedna osoba to naozaj kvalitne nemôže zvládnuť :)
 • Máte dron?
  Nie...zatiaľ som do tejto sféry nenazrela :)
 • Máte ateliér?
  Áno. Mojim ateliérom je svet okolo nás :)
 • Kde nájdem cenník?
  Cenník na mojej stránke nenájdete. Je to z dôvodu, že každá svadba, udalosť, či rodinné fotenie je iné a preto robievam cenu na mieru podľa vašich požiadaviek. Preto je veľmi dôležité o Vašej svadbe či udalosti vedieť čo najviac. Finálna cena samozrejme zahŕňa aj cestovné náklady a ubytovanie ak ide o viac dňové fotenie :) Samozrejme najdôležitejší je termín konania sa vašej udalosti či mám ešte voľno a s tým by som u mňa začala :) Všetky ďalšie vaše otázky ohľadom fotenia rada následne zodpoviem :)
 • Rezervujete mi termín?
  Nie....Bohužiaľ musím napísať aj to, že zo skúseností termíny bez zaplatenia zálohy nerezervujem. Robievala som to, no vždy na úkor mňa a ľudí, ktorých som odmietla a mne sa už dotyčná osoba, ktorej som termín držala viac neozvala, alebo zrušila rezerváciu, a tak som bohužiaľ zrušila tých, čo ma chceli mať napríklad na svadbe. A taktiež mi píše naozaj veľa neviest a keby iba držím termíny, tak sa bojím, aby som raz na niekoho aj nezabudla. Dúfam, že ma chápete :) Preto kým je termín voľný (teda nie je zaplatená nevratná záloha) je termín dostupný všetkým. Hneď ako bude zaplatená záloha a financie pripísané na účet je termín fotenia na pevno váš a nik Vám ho už nevezme. :)
 • Čo je v cene?
  Finálna cena (napríklad za svadbu) zahŕňa: mňa ako fotografa po celý čas podľa dohody s Vami. Chodieva so mnou ešte niekedy jeden fotograf, ako moja výpomoc pri fotení (cena sa nemení) odovzdanie fotografií do cca 50 pracovných dní od dňa fotenia odovzdanie vybraných novomanželských fotografií v tlačenej podobe 10 x 15 cm (cca 40 - 60 ks podľa fotenia) odovzdanie v krásnej gravírovanej drevenej krabičke všetky fotografie odovzdané na drevenom gravírovanom 32 GB USB v tvare konára Viac o odovzdávaní fotografií sa dočítate v sekcii Odovzdávanie v hornej lište :)
 • Čo znamená nevratná záloha?
  Záloha ktorú zasielate je nevratná a slúži na rezervovanie si mňa ako fotografa na presný termín Vašej udalosti. Termín je Váš po zaplatení faktúry, ktorú Vám zašlem a následnom pripísaní financií na účet. O tejto skutočnosti ste bezodkladne informovaný písomne z mojej strany a v tej chvíli je termín na pevno Váš. Ak z nejakých príčin ste nútený Váš termín zrušiť, bohužiaľ nie je to mojou vinou. Ja som všetky ďalšie ponuky na Váš termín už odmietla, nakoľko bol určený jedine Vám. Samozrejme, ak Váš termín posúvate na iný a ja mám ten náhradný termín ešte voľný, tak Vám s radosťou vašu zálohu presuniem na nový termín a záloha je naďalej platná :)
 • Stretnete sa s nami osobne?
  Áno samozrejme. Osobné stretnutie je veľmi dôležité a určite by som ho pred svadbou (najneskôr cca mesiac) s Vami rada absolvovala, kde si spoločne prejdeme celý svadobný deň krok po kroku, ako aj môžeme spoločne vymýšľať miesto fotenia Vašich novomanželských fotografií. Určite sa na naše spoločné stretnutie teším a budem rada, ak Vám moje nazbierané skúsenosti pomôžu pri plánovaní Vášho veľkého dňa :)
 • Ako prevziať fotografie ak sme zo zahraničia?
  Samozrejme nie je problém zaslať fotografie kuriérom, alebo cez Packetu. Bežne tak svadby posielam a vždy boli doručené v poriadku. Vyhýbam sa však pošte nakoľko po viacerých skúsenostiach nemám v nej dôveru.
bottom of page